Büyük ve Orta Boy İşletmeler için Finansal Raporlama Standardı (BOBİ FRS) Konya Tanıtım Toplantısı (11.10.2017)

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) tarafından yayımlanan Büyük ve Orta Boy İşletmeler için Finansal Raporlama Standardı (BOBİ FRS) Konya Tanıtım Toplantısı 11 Ekim 2017 tarihinde Konya Ticaret Odasında, çok sayıda meslek mensubu ve seçkin davetlinin katılımlarıyla, gerçekleştirilmiştir.

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Kurul Üyesi Aziz DOĞAN, Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK ve Konya Vali Vekili Hasan KARAKAŞ’ın açılış konuşmaları yaptıkları, toplantıya;

Konya Vergi Denetim Kurulu Grup Başkanı Ali YILDIZ, Konya Defterdarı Şahin ÖZMERTYURT, Konya Vergi Dairesi Başkan Musa Kazım ÜNVER, Aksaray SMMM Odası Başkanı Melih ÖZAN, Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Metin SAĞLAM ve akademisyenler katıldı.

KGK Kurul Üyesi Aziz DOĞAN konuşmasında, BOBİ FRS hakkında bilgi verdi. Türkiye'de bağımsız denetime tabi olan ve genel olarak Kamu Yararını İlgilendiren Kuruluşlar (KAYİK) niteliğindeki şirketlerin, Türkiye Finansal Raporlama Standartlarını (TFRS) uygulamak zorunda olduğunu belirten Doğan, "BOBİ FRS, bağımsız denetime tabi olup TFRS uygulamayan işletmelerin 2018 yılı itibariyle finansal tablolarını hazırlarken uygulayacağı bir finansal raporlama standardıdır. Uluslararası muhasebe ve finansal raporlama uygulamalarıyla ve AB düzenlemeleriyle uyumlu olan BOBİ FRS, işletmelerin genel olarak karşılaşabileceği tüm muhasebe işlemlerine ilişkin muhasebe esaslarını belirlemektedir. Böylece doğru ve güvenilir finansal tablolar hazırlayacak işletmeler, ülkemizdeki yatırım iklimini de olumlu yönde etkileyecektir" ifadelerini kullandı.

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Daire Başkanı Mehmet ŞİRİN yönlendirmesinde KGK Uzmanları Cennet TÜYSÜZOĞLU, Ahmet GÜRSOY, Emre ŞENTÜRK ve Ercan AVUL tarafından yapılan sunumlarda BOBİ FRS’nin bölümleri tanıtıldı ve BOBİ FRS’nin mevcut muhasebe uygulamalarından (TFRS, MSUGT) temel farkları hakkında bilgi verildi.

Toplantı sonunda katılımcıların soruları, KGK Daire Başkanı Sayın Mehmet ŞİRİN ve KGK Uzmanları tarafından cevaplandırılarak, katılımcılara BOBİ FRS kitabı ücretsiz olarak dağıtıldı.

İlgili fotoğrafları görmek için tıklayınız.

Sayfa: 1 / 1